Najlepsze książki na Dzień Dziecka dla najmłodszych czytelników

Wybór prezentu na Dzień Dziecka to nie lada wyzwanie. Często zastanawiamy się w jakiej kategorii szukać. Propozycji są przecież tysiące: zabawki, artykuły plastyczne, ubrania, vouchery na zajęcia, elektronika. Bezpiecznym, ponadczasowym, rozwijającym wyobraźnię prezentem mogą okazać się książki na dzień dziecka np. bajki.

Książki dla dzieci do lat 3                                                   

W tej kategorii znalazły się książeczki zarówno dla najmłodszych dzieci – typowe pierwsze książeczki oraz książeczki dla nieco starszych, wprowadzające do rozmów na ważne tematy emocji, odczuć, zdarzeń.

-Seria pierwsze słowa z Akademii mądrego dziecka. Znajdziemy w niej między innymi: Dzikie zwierzęta, Jedzenie W domu autorstwa Nathalie Choux.

-Seria Moja pachnąca książeczka z Akademii mądrego dziecka a w niej: Na targu, Zapachy świata, Owoce, Pierwsze zapachy autorstwa Mr Iwi.

-Seria Baby Montessori inspirowana nurtem pedagogiki Marii Montessori. Książeczki zaprojektowane są graficznie z użyciem kontrastów i ograniczonej ilości barw, odpowiednie już dla noworodków. Znajdziemy następujące tytuły: Pojazdy, Za mną!, Ogród, Zwierzęta

-Seria Pucio autorstwa Marty-Galewskiej-Kustra. Nie może zabraknąć książeczek z tej dobrze znanej wszystkim serii. Dla najmłodszych poleca się: Pucio mówi dobranoc, Co robi Pucio?, Pucio mówi dzień dobry, Pucio zabawy gestem i dźwiękiem, Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki.

Książki dla dzieci do lat 6

W tej kategorii znalazły się nieco poważniejsze książki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są to znane i lubiane pozycje, doceniane przez dzieci, rodziców i pedagogów.

-Seria Niegrzeczne książeczki autorstwa Alicji Dyrdy i Natalii Fiedorczuk. Każda z książeczek dotyczy innego problemu, który może przydarzyć się każdemu przedszkolakowi. Seria zawiera następujące pozycje: Rosół, Smok, Łobuz, Błoto, Tort, Święta,Szlaban.

-Seria Wierszyki Kasi Huzar-Czub to idealna propozycja dla chcących budować więź z dzieckiem, pełną miłości i dobra. Dostępne są Wierszyki bliskościowe, Wierszyki na dobranoc, Wierszyki paluszkowe.

-Seria Gabinet… autorstwa Kate  Davies, Lucy Brownridge i Rachel Williams zabierze dzieci w podróż po wnętrzu ludzkich i zwierzęcych ciał dzięki specjalnym dołączonym soczewkom. Dostępne są Gabinet anatomii, Gabinet zoologii oraz Gabinet dinozaurów.