Najlepsze książki na Dzień Dziecka dla przedszkolaka

Pierwszego czerwca, podczas międzynarodowego Dnia Dziecka zwykło się obdarowywać maluchy oraz starsze dzieci prezentami, organizować wyjątkowe wydarzenia czy wycieczki. Przy ogromie dostępnych zabawek i innych artykułów ciężko jest wybrać coś, co będzie idealne na prezent. Dlatego dobrym pomysłem mogą być książki na Dzień Dziecka, które odpowiednio dobrane stanowią wyjątkową atrakcję dla starszych i młodszych czytelników. Jakie książki będą dobre dla przedszkolaka, co uwzględnić przy ich wyborze?

Świat bajek i dziecięcej wyobraźni

Klasyczną propozycją będą bajki dla dzieci w postaci książkowej. Mogą być to dobrze znane opowieści najważniejszych autorów znane od lat, jak i nowe wydania. Chętnie wybierana książka dla przedszkolaka to także ta, która opowiada o losach ulubionych bajkowych postaci ze znanych filmów animowanych, kreskówek. Dobre książki na dzień dziecka z księgarni internetowej będą pobudzać dziecięcą wyobraźnię, nie muszą być bogato ilustrowane – najważniejsza jest ciekawa treść, wzbudzająca zainteresowanie dziecka. Do wspólnego czytania będą nadawały się także komiksy dla dzieci.

Książki interaktywne i aktywizujące

Maluchy uwielbiają działanie i aktywność, dlatego cała gama książek skłaniających do nich będzie także dobrym wyborem w roli prezentu. Piękne opracowania w ulubionych tematykach mogą zawierać elementy:

– kolorowanek, naklejanek,

– zagadek,

– zadań na spostrzegawczość,

– wydające odgłosy, dźwięki,

– wyzwań, przykładów ćwiczeń fizycznych.

Wspólne z dzieckiem czytanie książek tego typu tworzy niepowtarzalną więź, pozwala na przeżycie wciągającej przygody. Jeszcze bardziej zbliża przedszkolaka do świata książek.

Pierwsze książeczki do nauki czytania

Współczesne wydawnictwa idealnie sprawdzające się w roli książkowego prezentu na Dzień Dziecka to także książki wspierające w nauce czytania. Ulubione wierszyki czy krótkie opowiastki są wydane w taki sposób, by poznawanie liter i wyrazów było dla dziecka świetną przygodą. Warto rozejrzeć się za tego typu książeczkami dla dziecka w wieku 5 – 6 lat.