Najlepsze książki na Dzień Dziecka

Już niedługo swoje święto będą obchodzić nasze małe pociechy. Początek czerwca często bywa dla rodziców kłopotliwy ze względu na wybór prezentu z okazji dnia dziecka. Dziś przychodzimy do Was z propozycją dla naszych małych czytelników i przedstawiamy dwie pozycje, które świetnie się sprawdzą jako książki na dzień dziecka. Są to Literkowa książka Anny Salamon oraz W Robaczkowie Katarzyny Biegańskiej. Zapraszamy do zapoznania się w krótką recenzją!  

Literkowa książka 

Książki na dzień dziecka są zawsze dobrym pomysłem na prezent. Literkowa książka została wydana w formie elementarza na twardych, tekturowych stronach. Będzie odpowiednia zarówno dla młodszych dzieci, jak i przedszkolaków. Tym co odróżnia ją od konkurencyjnych pozycji są ręcznie wyszywane z włóczki kolorowe literki prezentowane w książce. Znajdziemy w niej cały alfabet, a spółgłoskom i samogłoskom towarzyszą przykłady danego przedmiotu, który można z nimi skojarzyć. Co jakiś czas pojawia się ilustracja wykonana z różnego rodzaju tekstyliów. Obrazki są bardzo kolorowe, a sfotografowane obiekty wydają się jakby były trójwymiarowe. Książkowe rymy nie sprawiają wrażenia banalnych, jak to czasem bywa w książkach dla dzieci, a podane przykłady przedstawione są w sposób humorystyczny, co ułatwia naukę. Można powiedzieć, że Literkowa książka Anny Salamon to małe dzieło sztuki i przypadnie do gustom nawet wymagającym czytelnikom. 

W Robaczkowie 

W Robaczkowie Katarzyny Biegańskiej to książka wypełniona przepięknymi ilustracjami. Opowiada historię mieszkańców Robaczkowa, którzy przygotowują się do Święta Łąki. Towarzyszy temu duże podekscytowanie, nawet wśród najmłodszych mieszkańców. Często mówi się o tym, aby książki na dzień dziecka, które podarowujemy swoim pociechom zawierały w sobie wartościowy morał i ta pozycja właśnie taka jest. Uczy najmłodszych dobrych nawyków oraz dbania o środowisko w którym mieszkają, dorastają i żyją. Bajka zapełniona jest ilustracjami biedronek, świerszczy, chrabąszczy i innych owadów. Przy czym zawiera stosunkowo mało treści, co sprzyja utrzymaniu uwagi małych czytelników. To świetny prezent na dzieci w każdym wieku.